Home Αιγάλεω ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ: ΠΑΛEΨΕ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ, 78-89 ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΕΑ
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ: ΠΑΛEΨΕ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ, 78-89 ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΕΑ

0
0

Με υπερπροσπάθεια στην 4η περίοδο το Αιγάλεω κάλυψε μία διαφορά 30 πόντων, αλλά στο τέλος δεν απέφυγε την ήττα με 78-89 από τον Πρωτέα Βούλας.

Το Αιγάλεω ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Πρωτέα στη Βούλα, παρά την τρομερή προσπάθεια που έκανε στην τελευταία περίοδο που κάλυψε μία διαφορά 30 πόντων

Δύο πρόσωπα είχαν οι φιλοξενούμενοι που από το πρώτο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με διψήφια διαφορά πόντων. Στην τρίτη περίοδο μάλιστα η ψαλίδα άνοιξε περισσότερο και άγγιξε το -30 στο 29’ (49-79).

Στην τέταρτη περίοδο μία η χαλάρωση των γηπεδούχων και η αργοπορημένη αφύπνιση του Αιγάλεω λίγο έλειψε να φέρει τα πάνω κάτω καθώς με σερί 16-0 μείωσε στους 14 πόντους (65-79) και συνεχίζοντας την αντεπίθεσή του έφτασε ακόμη και στους -4 (78-82) δύο λεπτά πριν τη λήξη.

Ο Δενδρινός όμως με τρεις εύστοχες βολές έπειτα από φάουλ σε σουτ τριών πόντων έδωσε στον Πρωτέα τον αέρα που χρειαζόταν για να φτάσει στη νίκη με 89-78.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-17, 52-36, 79-54, 89-78