![Δωρεά σχολικού εξοπλισμού για την ενίσχυση των σχολείων του Δήμου Πετρούπολης](https://www.westcities.gr/wp-content/uploads/2022/03/ΘΡΑΝΙΑ-ΚΑΡΕΚΛΕΣ.jpg)
Δωρεά σχολικού εξοπλισμού για την ενίσχυση των σχολείων του Δήμου Πετρούπολης
Χορηγία – δωρεά σχολικών επίπλων έκανε η ΕΒΕ-Διπλάρειος Σχολή στο Δήμο Πετρούπολης για την ενίσχυση των σχολικών μονάδων της πόλης.
![](https://www.westcities.gr/wp-content/uploads/2020/09/INTERED-1024x512.jpg)
Ο Δήμος Πετρούπολης μέσω της Διεύθυνσης Παιδείας Πρόνοιας & Κοινωνικής Πολιτικής, αισθάνεται την ηθική υποχρέωση να ευχαριστήσει δημόσια την Ελληνική Βιοτεχνική Εταιρεία – Διπλάρειο Σχολή για την ευγενική χορηγία – δωρεά σχολικών επίπλων (θρανία, καρέκλες, έδρες κ.α.) για την ενίσχυση του έργου των σχολείων της πόλης μας.
Τόσο o Δήμαρχος Πετρούπολης Στέφανος Γαβριήλ Βλάχος, όσο και ο Αντιδήμαρχος Παιδείας Πρόνοιας & Κοινωνικής Πολιτικής Νίκος Κακαβάς, ευχαριστώντας την Ελληνική Βιοτεχνική Εταιρεία – Διπλάρειο Σχολή για τη χορηγία της, μεταξύ άλλων ανέφεραν τα ακόλουθα: «Στο πλαίσιο της προσπάθειάς μας για ενίσχυση του υλικοτεχνικού εξοπλισμού των σχολείων μας, τέτοιου είδους δωρεές είναι ιδιαίτερης σημασίας, καθώς διανύουμε μια δύσκολη περίοδο και η συμβολή τους αποκτά ακόμη μεγαλύτερη αξία, αποδεικνύοντας ότι υπάρχουν ακόμη φορείς που στηρίζουν με όποιον πρόσφορο τρόπο μπορούν, τον δύσκολο ρόλο της αναβάθμισης της παρεχόμενης παιδείας. Ο νέος, σύγχρονος και καλαίσθητος εξοπλισμός θα αξιοποιηθεί με τον καλύτερο τρόπο στην εκπαιδευτική διαδικασία και στη διαρκή προσπάθεια που καταβάλει η Δημοτική Αρχή για τον εκσυγχρονισμό των σχολείων της πόλης μας.
Σχετικά Άρθρα:
![](https://www.westcities.gr/wp-content/uploads/2020/04/Η-ΤΑΞΗ-120x120.jpg)
![](https://www.westcities.gr/wp-content/uploads/2020/09/ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗ-2-120x120.jpg)
![Αντικατάσταση τάπητα](https://www.westcities.gr/wp-content/uploads/2018/03/tapitas-120x120.jpg)
![](https://www.westcities.gr/wp-content/uploads/2022/01/1o-ΛΥΚΕΙΟ-ΚΑΤΑΛΗΨΗ-120x120.png)