Home Σπορ ΑΙΓΑΛΕΩ: ΤΣΙΜΠΗΣΕ ΒΑΘΜΟ ΣΤΟ ΒΟΛΟ, 1-1 ΜΕ ΝΙΚΗ
ΑΙΓΑΛΕΩ: ΤΣΙΜΠΗΣΕ ΒΑΘΜΟ ΣΤΟ ΒΟΛΟ, 1-1 ΜΕ ΝΙΚΗ

0
0

ΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΝΤΕΞΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ, ΠΟΥ ΤΗΣ ΑΚΥΡΩΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΔΥΟ ΓΚΟΛ

Με το βαθμό της ισοπαλίας έφυγε το Αιγάλεω από το Βόλο όπου ήρθε 1-1 με τη Νίκη.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 17 με πέναλτι που κέρδισε ο Γουερέ και εκτέλεσε εύστοχα ο Τσιλιγκίρης. Δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου ο Κρουθ ισοφάρισε για τη Νίκη μετά από ΄σνετρα του Κυριακίδη.

Η Νίκη πίεσε στο δεύτερο μέρος, και στο 84’ ο Οικονομίκος σκόραρε, αλλά ήταν εκτεθειμένος και υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Στο 92’ ακυρώθηκε νέο γκολ του ίδιου παίκτη, που πλάσαρε εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε σε πόδι αμυντικού και κατέληξε στην αριστερή γωνία του Σικαλιά, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε για οφσάιντ του Μπαταγίνι, που θεωρήθηκε ότι επηρέαζε τη φάση.

Το Αιγάλεω βρίσκεται στη 10 η θέση με 18 βαθμούς (4-6-8, 11-18 γκ.)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Αποστολίδης, Κάρδαρης, Σ. Κυριακίδης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Μπαλάφας, Καμπαγέρο (80’ Οικονομίκος), Ιορδανίδης (62’ Τσιώλης), Κρουθ, Μπαταγίνι, Ροχάνο.

ΑΙΓΑΛΕΩ: Σικαλιάς, Στάθης, Σπυρόπουλος, Συριόπουλος, Παπανικόλας, Μαχαίρας, Γουερέ (85’ Τσαφταρίδης), Σταματάκης, Φαρινόλα (42’ λ. τρ. Μακρυγιάννης) (87’ Καπός), Καλλέργης, Τσιλιγκίρης.