Home Σπορ ΑΟ Άρης Πετρ.: Εκτέλεσε τους άνδρες ο πρώην αρχηγός, 82-87 από Κρόνο Αγ. Δημ.
ΑΟ Άρης Πετρ.: Εκτέλεσε τους άνδρες ο πρώην αρχηγός, 82-87 από Κρόνο Αγ. Δημ.

0
0

Την ήττα στην παράταση γνώρισαν οι άνδρες με 82-87 από τον Κρόνο Αγ. Δημ. στη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Για 35 λεπτά ο Άρης Πετρ. είχε το προβάδισμα στο σκορ, έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τους Βενιτουράκη και Παντελιάδη. Ο Άρης αν και πήρε μια σημαντική διαφορά από το πρώτο ημίχρονο δεν μπόρεσε στην τρίτη περίοδο να τη διευρύνει. Αντίθετα φάνηκε να δυσκολεύεται απέναντι στη ζώνη των φιλοξενουμένων που μειωσαν στους πέντε πόντους. Στη συνέχεια όμως μπόρεσε να βρει τις λύσεις και ανέβασε και πα΄λι στη διαφορά στους εννέα πόντους (62-53). Την τέταρτη περιόδο ομως ο Κρόνος κατάφερε όχι μόνο να μειώσει αλλά και να προηγηθεί τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη με τρία τρίποντα από τον πρώην παίκτη και αρχηγό του Άρη Ανδρέα Χρονόπουλο. Τα τελευταία λεπτά οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί μίλησε η εμπειρία των παικτών του Παπαμάρκου που πήραν αναπάντεχα τη νίκη!

Δεκάλεπτα: 24-13, 41-32, 62-53, 71-71, 82-87
Διαιτητές: Παυλόπουλος, Καλαϊτζάκης

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος, Κωνσταντακόπουλος): Μόκας 3, Βενιτουράκης 22(2), Χανιάς-Πανταζής 2, Κουλούρης 8(2), Λιακόπουλος 3(1), Μακρυγιάννης 1, Μπούτρης 7, Γιατράκος, Παντελιάδης 21(3), Θωμόπουλος 2, Μπελί 13, Χριστόπουλος.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραιδώνης 12(1), Στραγανιώτης 27(5), Νάτσος 3, Ξιούρας 10(2), Χρονόπουλος 18(4), Κακαργιάς, Κόης 7(2), Κοσμετάτος 2, Σολωμός 4, Μαλτέζος 2, Πετράκος 2, Πουρνάρας.