Home Σπορ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ.: ΑΓΓΙΞΕ ΤΟ ΝΙΚΗ. 61-67 ΑΠΟ ΨΥΧΙΚΟ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ.: ΑΓΓΙΞΕ ΤΟ ΝΙΚΗ. 61-67 ΑΠΟ ΨΥΧΙΚΟ

0
0

Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΕΠΤΟ ΑΛΛΑ Ο ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΜΙΛΕΝΤΙΓΕΒΙΤΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΟ ΕΠΕΤΡΕΨΕ

Tην τρίτη φετινή του ήττα στην Α2 γνώρισε ο Διαγόρας Δρυοπιδέων, εκτός έδρας από το Ψυχικό με 67-61.

Ο Μιλεντίγεβιτς οδήγησε την ομάδα του στη νίκη. Πέτυχε συνολικά 23 πόντους αλλά σημείωσε το τελευταίο καθοριστικό καλάθι. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν σε κακή μέρα επιθετικά και ήταν συνέχεια πίσω στο σκορ. Προσπάθησαν στα τελευταία λεπτά να κάνουν την ανατροπή, μείωσαν στο καλάθι (63-61) 1’ πριν το τέλος. Ο Παπανικολάου με βολές και ο Μιλεντίγεβιτς με λέι απ όμως χάρισαν στο Ψυχικό τη νίκη.

Στη βαθμολογία ο Διαγόρας Δρ. είναι δεύτερος με 27 βαθμούς (12-3, 1333-1193)

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-16, 37-33, 52-46, 67-61

ΨΥΧΙΚΟ (ΡΕΜΕΝΤΕΛΑΣ): Γκαβασιάδης, Παναγιωταράς, Κοντούδης 1, Παπανικολάου 16(2), Μάντζαρης, Μιλεντίγεβιτς 23(3), Θεοδώρου 2, Μαστόρος 9(2), Τσουργιάννης, Ρουμελιώτης, Φρέιτας 16(2).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (ΧΟΥΜΠΑΥΛΗΣ): Αγγελόπουλος, Κουκάς 15(2), Καράμπουλας, Πολυτάρχου 10(2), Πετροδημόπουλος 3(1), Λιακόπουλος 20, Καρασταμάτης 3(1), Παπαδολιάς, Βλάχος, Μαχαίρας 6, Γκιουζέλης 4.