ΝΙΚΗ ΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΗΤΤΑ Η ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

0
0

ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΕΦΥΓΕ ΜΕ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΑΠΟ ΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ – ΛΥΓΙΣΕ ΣΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ Η ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ΣΤΟΝ ΜΙΛΩΝΑ

To Αιγάλεω στην παράταση, κατάφερε να καταβάλει τον Ιωνικό στο κλειστό της Νέας Φιλαδέλφειας με 98-91 και να φτάσει τις τέσσερις συνεχόμενες νίκες.

Αν και στο πρώτο ημίχρονο τα πάντα φαίνονταν ιδανικά για την ομάδα του Σορώτου με τους Καράβολα, Δόξα, Κυριακόπουλο και Κούρτη να φορτώνουν το αντίπαλο καλάθι, στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι φάνηκαν πιο ανταγωνιστικοί και κατάφεραν να μείωσουν σε 75-80 4΄πριν το τέλος και να στείλουν στην παράταση τον αγώνα με 87-87. Στην παράταση μίλησαν Κούρτης και Κυριακόπουλος και έδωσαν το ροζ φ.α. στην ομάδα τους.

Το Αιγάλεω βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 27 βαθνούς (11-5, 1301-1263 π.) όσους έχει το δεύτερο Μαρούσι και ο τρίτος Εθνικός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-26, 38-52, 68-70, 87-87 (κ.α.), 91-98

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαθανασίου-Αποστολίδης-Νικολοπούλου

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Σταθούλης): Παπανδρέου 19 (1), Καρβούνης 5 (1), Περδικάρης 28 (1), Παλαιοχωρίτης 18 (3), Γερονίκος, Πρισκομάτης 2, Βαφιάς 2, Δουρουντούς 4 (1), Μαντζιώρης 9 (2), Γιαννίκος 4.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Σορώτος): Κυριακόπουλος 19 (4), Τσαμπής 6, Καράβολας 20 (1), Κούρτης 16 (2), Τσιαμπάς 2, Νικολακάκος, Οικονομόπουλος Κ. 2, Οικονομόπουλος Αγγ. 4, Δόξας 29.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ: ΦΩΝΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ, 61-66 ΑΠΟ ΜΙΛΩΝΑ

Μέσα από τα χέρια του έχασε η Ένωση Ιλίου τη νίκη κόντρα στον Μίλωνα από τον οποίο και ηττήθηκε εκτός έδρας με 61-66.

Οι φιλοξενούμενοι πάντως φωνάζουν για τη διαιτησία αναφέροντας στο site της ομάδας: «Συγχαρητήρια επίσης, στον κ. Σκουλαρίκη που τουλάχιστον ίδρωσε, αλλά θα και στον κύριο Βελέντζα, ο οποίος αντίθετα δεν ίδρωσε και δεν σεβάστηκε την προσπάθεια των παικτών μας.»

Στον αγώνα τώρα οι φιλοξενούμενοι αν και βρέθηκαν ακόμα και στο +12 δεν κατάφεραν να κρατήσουν την διαφορά κα με ένα επιμέρους σκορ 27-15 οι γηπεδούχοι στην τέταρτη περίοδο.

Η Ένωση Ιλίου μετά από 12 αγώνες βρίσκεται στην 8η θέση με 19 βαθμούς (7-5, 882-889 π.)

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-16, 26-32, 39-46, 66-61

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σκουλαρίκης-Βελέντζας

ΜΙΛΩΝΑΣ (ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ): Χωματάς, Σουληνάρης 1, Μπελίτσης 23 (1), Καραγιαννίδης 10 (2), Παπαδάκης 2, Γαλάνης 2, Ζούκας 14, Ανδρεόπουλος 2, Ψυλέας 12, Μόσορας.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (ΠΑΝΟΥΛΙΑΣ-ΒΕΛΤΣΙΣΤΑΣ): Δαρμής, Μπέλλας Γ. 12 (2), Γεροκώστας, Φουντάς 22 (4), Μπολατόγλου 10 (1), Κατσαρός, Παπανικολάου, Μπελλάς Οδ. 9, Ραλλάκης 2, Μανταλβάνος 2, Τσιουμπρής 4, Βάτσιος, Δαρμής.