Home Σπορ ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ: ΝΙΚΗ ΣΤΗ ΡΟΔΟ, 80-74 ΤΟΝ ΔΙΑΓΟΡΑ!
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ: ΝΙΚΗ ΣΤΗ ΡΟΔΟ, 80-74 ΤΟΝ ΔΙΑΓΟΡΑ!

0
0

Με 80-74 επικράτησε το Αιγάλεω του Διαγόρα στη Ρόδο, με τους γηπεδούχους να καταθέτουν ένσταση για τη μη συμμετοχή των νεαρών παικτών στο Σίτι.

Νίκη στην παράταση με 80-74 (κ.α. 69-69) σημείωσε στη Ρόδο το Αιγάλεω επί του τοπικού Διαγόρα. Με αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να οδηγήσουν τον αγώνα στην παράταση και εκεί να κάμψουν την αντίσταση των Ροδίτων.

Οι γηπεδούχοι που ήθελαν τη νίκη, μπήκαν δυναμικά προηγήθηκαν ακόμη και με 16 πόντους διαφορά, αλλά οι παίκτες του Καραχάλιου στο δεύτερο ημίχρονο κυρίως ισορρόπησαν το παιχνίδι και εκμεταλλευόμενοι την αστοχία των αντιπάλων τους έκαναν την αντρπή και πήραν το διπλό. Ο Διαγόρας υπέβαλε ένσταση, υποστηρίζοντας ότι το Αιγάλεω δεν χρησιμοποίησε τους νεαρούς αθλητές του.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 17-11, 40-33(ημ.), 53-55, 69-69(κ.α.), 74-80

Διαιτητές: Αναστασίου- Δελαγραμμάτικας- Χρόνης

Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Κουταλιανός): Ιορδάνογλου 8(1), Μπόζιτς 7(1), Καράβας 3(1), Μαρουλλάκης 6, Παρδακάς 3(1), Πιλκούδης 8, Γκίνος, Χρύσης 15(2), Σκλήβας 12, Ελαμέ 12, Μητσού.

Α.Ο. ΑΙΓΑΛΕΩ (Καραχάλιος): Αβραμίδης 6, Κόκκαλης 26(3), Χαϊκάλης 5(1), Καρασταμάτης 12(1), Οικονομόπουλος Α., Μαλτέσιος 16, Οικονομόπουλος Κ. 1, Παπαδολιάς 10, Κουκουνιάς 4.