Home Σπορ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΤΡΙΑ ΣΤΑ ΤΡΙΑ, 58-55 ΣΤΑ ΓΛΚΑ ΝΕΡΑ!
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΤΡΙΑ ΣΤΑ ΤΡΙΑ, 58-55 ΣΤΑ ΓΛΚΑ ΝΕΡΑ!

0
0

ΤΡΙΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. ΠΟΥ ΓΚΑΖΩΣΕ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ.

Με διπλό πρόσωπο για έναν ακόμη αγώνα παρουσιάστηκε ο Άρης Πετρ. που στο τέλος «χαμογέλασε» αλλά και προβλημάτισε με τη νίκη 58-55 εκτός έδρας επί των Γλυκών Νερών.

Με σβηστές μηχανές μπήκαν οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο δεκάλεπτο και βρέθηκαν να χάνουν στο πρώτο δεκάλεπτο με 27-8. Με ένα επιμέρους σκορ 6-16 στη δεύτερη περίοδο οι παίκτες του Ηλία Αρχιμανδρίτη επανέφεραν τις ισορροπίες στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο μπορεί να έγειραν την πλάστιγγα υπέρ τους, αλλά ο προπονητής έδειξε προβληματισμένος γιατί σύμπτωση επαναλαμβανόμενη, παύει να είναι σύμπτωση και θέλει να διορθώσει τα σφάλματα πριν η «ατυχία», οδηγήσει σε ατύχημα…

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-8, 33-24, 38-44, 55-58

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΟΥΣΤΑΜΠΑΣΙΔΗΣ, ΖΩΡΗΣ

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ (ΚΑΤΣΑΜΠΕΚΗΣ-ΤΕΓΟΠΟΥΛΟΣ): Μαθιουδάκης 3, Γαϊτανάκης 5(1), Σωτηρόπουλος 14, Νταουτ 16(4), βρακατσέλης, Παρμαγκός 2, Καρακώστας 7(1), Σταύρου 1, Σακελλαρίδης 2, Κοντογιωργάκης, Γάσπαρης 5(1), Κοκκινίδης.

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ-ΓΡΑΒΑΛΟΣ): Σερεπίσος, Βενιτουράκης 9, Σταύρος 2, Βεντούρης 15(4), Ζήκας 4(1), Φάσουρας 2, Τασούλας 8, Γλυκός, Κατσοχειράκης, Καρτσωνάκης 16 (2), Γιαννακόπουλος 2.