Home Χωρίς κατηγορία Α2 ΑΝΔΡΩΝ: ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΑΦΝΗ Δ.
Α2 ΑΝΔΡΩΝ: ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΑΦΝΗ Δ.

0
0

Βαριά ήττα υπέστη η Δάφνη Δαφνίου από τον Α.Σ. Καρδίτσας που ηττήθηκε με 66-130 και παραμένει χωρίς νίκη σε έξι αγώνες.

Ήττα με το βαρύ 66-130 υπέστη η Δάφνη Δαφνίου από την πανίσχυρη Καρδίτσα που αγωνίστηκε χωρίς τους Μπουρούση και Κακλαμάνο. Το παιχνίδι ήταν μονόλογος για τους φιλοξενούμενους και δεν χρήζει ιδιαίτερης κριτικής.

Οι παίκτες του Λιόγα μετά το 23-33 της πρώτου περιόδου πάτησαν γκάζι και έκλεισαν το ημίχρονο με 37-62. Στον ίδιο ρυθμό συνέχισαν και στο δεύτερο ημίχρονο με τους παίκτες της Δάφνης να μην μπορούν  να ακολουθήσουν και τη διαφορά να εκτοξεύεται στου 64 πόντους.

H Δάφνη Δαφνίου μετά από 6 αγώνες δεν έχει πετύχει ακόμη νίκη και με 6 βαθμούς βρίσκεται στην 13 η θέση (0-6, 370-594 π.)

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-33, 37-62, 50-99, 66-130

ΔΑΦΝΗ Δ. (Μαρίνος): Τσορμπατζόγλου 10 (2), Μπήλιος 3 (1), Μπούτσικος, Κεχρής 6 (1), Μαραγκίδης 3, Εξηνταβελώνης 4, Καλομοίρης, Καμπούρης, Σταϊκόπουλος, Στανόγεβιτς 25 (2), Σούμαν 7, Βουρλιωτάκης 8 (1).

ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Λιόγας): Γράβας 22 (3), Τσιλούλης 10 (2), Καρράς 10, Σπυριδονίδης 12, Χάλαρης 9 (1), Ντράσκοβιτς 18, Τσούκας 12 (2), Αλεξιάδης, Καραγεωργίου 5, Βεργίνης 13 (3), Πεφάνης 19 (5).