Home Σπορ ΚΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΗ ΡΟΔΟ, 82-88 ΑΠΟ ΚΟΛΟΣΣΟ
ΚΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΗ ΡΟΔΟ, 82-88 ΑΠΟ ΚΟΛΟΣΣΟ

0
0

Στις λεπτομέρειες γνώρισε την ήττα (88-82) το Περιστέρι bwin από τον Κολοσσό στη Ρόδο στο εξ αναβολής παιχνίδι των δυο ομάδων για την 9η αγωνιστική της Basket League.

Το παιχνίδι του Κολοσσού με το Περιστέρι αντάμειψε μέχρι κεραίας όσους αποφάσισαν να βρεθούν -το μεσημέρι της 30ής Δεκεμβρίου- στο κλειστό γήπεδο της Ρόδου. Η αναμέτρηση είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ και στο τέλος οι γηπεδούχοι αντέδρασαν πιο ψύχραιμα ήταν πιο αποτελεσματικοί και έφτασαν στη νίκη.

Ο Κολοσσός έμεινε όρθιος, παρά την ανατροπή και το προβάδισμα που πήρε το Περιστέρι στο 38ο λεπτό, έβγαλε μεγάλες άμυνες και ήταν αποτελεσματικός από την γραμμή την κρίσιμη στιγμή.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-25, 47-40, 66-56, 88-82.

ΚΟΛΟΣΣΟΣ (Παπαθεοδώρου): Χρυσικόπουλος, Όσμπορν 13 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Ντίξον 14 (4/10 σουτ, 6/7 βολές, 4 ασίστ), Χατζηδάκης 2, Κατσίβελης 15 (2/4 δίποντα, 2/5 τρίποντα, 5/5 βολές), Κένταλ 17 (3/4 δίποντα, 3/7 τρίποντα, 2/2 βολές, 6 ασίστ), Μορέιρα 11 (5/8 δίποντα, 6 ριμπάουντ), Κόφι 8 (5 ριμπάουντ), Τιγκ 5, Γιαννόπουλος 3 (1).

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ BWIN (Σπανούλης): Μπιλάν 19 (7/9 δίποντα, 5/9 βολές, 11 ριμπάουντ), Φρανσίσκο 13 (3/12 σουτ, 4/8 βολές, 8 ριμπάουντ, 11 ασίστ), Ντένμον 13 (2), Κασελάκης 13 (3/8 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Αγραβάνης 9, Τζούστον 3, Μωραΐτης 6, Ραντάνοφ 2, Πουλιανίτης 2, Περσίδης 2.