Home Σπορ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: ΤΟ ΠΑΛΕΨΕ, 78-91 ΑΠΟ ΧΑΠΟΕΛ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: ΤΟ ΠΑΛΕΨΕ, 78-91 ΑΠΟ ΧΑΠΟΕΛ

0
0

ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΠΟΥ ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 1-1 ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΑΠΕΝΕΝΤΙ ΣΕ ΈΝΑΝ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΑΝΤΙΠΑΛΟ

Με 78-91 ηττήθηκε το Περιστέρι στην Ιερουσαλήμ από την ποιοτική Χάποελ και καλείται πλέον σε μία εβδομάδα να κάνει το 1-1 στο Περιστέρι και να οδηγήσει την σειρά σε τρίτο ματς, ώστε να καταφέρει να προκριθεί στα προημιτελικά του Basketball Champions League.

Το Περιστέρι ξεκίνησε καλά προηγήθηκε με 17-14 αλλά ένα σερί 11-0 των γηπεδούχων τους έδωσε το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο με 25-18.  Με τρία τρίποντα του Χάτσερ το Περιστέρι μείωσε σε 41-39 διαφορά που διατήρησε ως το τέλος του ημιχρόνου (48-46).
Απόλυτη ισορροπία στο μεγαλύτερο διάστημα του τρίτου δεκάλεπτου με τη Χάποελ να παίρνει ένα μικρό προβάδισμα στο τέλος (72-67).

Ένα νέο σερί από τη Χάποελ ανέβασε τη διαφορά στο +11 (78-67) με το Περιστέρι να μην μπορεί να απαντήσει για να έρθει το τελικό 91-78.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:
25-17, 48-46, 72-67, 91-78

ΧΑΠΟΕΛ (Κάτας): Μπράιμο 11, Φελντέιν 15, Χόλαντ 9 (3), Λέβι 3 (1), Μακ 15, Μπλατ 2, Μπράουν 13, Τέρι 5, Τόμας 16, Ζάλμανσον 2

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπανικολόπουλος): Γκρέι 9, Χάτσερ 13, Κέιν 13, Μορέιρα 20, Σαλούστρος 5 (1), Καράμπελας 4, Μόουζες 1, Σκορδίλης 6, Βασιλόπουλος 6, Ξανθόπουλος 1