Home Σπορ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ Η ΙΡΙΔΑ, 63-59 ΤΗΝ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ [PICS]
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ Η ΙΡΙΔΑ, 63-59 ΤΗΝ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ [PICS]

0
0

Η ΙΡΙΔΑ ΝΙΚΗΣΕ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΟΡΥΦΗΣ ΚΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ

Την άνοδο την είχε «κλείδωσε», αλλά ήθελε και τον τίτλο η Ίριδα και τον πήρε και μαθηματικά αφού στο ντέρμπι με την Άρτεμις Αχαρνών επικράτησε με 63-59.

Η Ίριδα από την αρχή του αγώνα επέβαλε τον ρυθμό της. Στο πρώτο δεκάλεπτο ξέφυγε με διψήφιο αριθμό πόντων. Οι αντίπαλοι κατάφεραν να την μαζέψουν πριν το ημίχρονο. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ντέρμπι με αρκετή ένταση και δυνατές μονομαχίες, αλλά στην ουσία ουδέποτε η ομάδα του Γιώργου Σταματόπουλου έχασε τον έλεγχο του παιχνιδιού.

Νίκη για την ομάδα μας στο γεμάτο από φιλάθλους κλειστό της Αγίας Τριάδας με αντίπαλο την Άρτεμις Αχαρνών.

ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ 63-59(31-28ημ)

ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ,ΤΟΠΑΚΑΣ): ΠΟΥΡΝΑΡΑΣ 11(3), ΚΑΚΟΥΡΙΩΤΗΣ 2, ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ 7, ΛΥΣΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ 14(4), ΚΙΟΥΚΗΣ 7, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 8, ΒΟΥΡΤΣΑΣ.