Home Σπορ Super League 2: Ο Μπαΐροβιτς «τιμώρησε» το Αιγάλεω, 0-1 στα Χανιά
Super League 2: Ο Μπαΐροβιτς «τιμώρησε» το Αιγάλεω, 0-1 στα Χανιά

0
0

Με γκολ του Μπαΐροβιτς τα Χανιά επικράτησαν 1-0 του Αιγάλεω που προσπάθησε να πάρει κάτι θετικό από τον αγώνα της Κρήτης.

Σε ένα παιχνίδι που ήταν δυνατό χωρίς πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες τα Χανιά με γκολ του Μπαΐροβιτς επικράτησαν 1-0 του Αιγάλεω που δεν μπόρεσε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα. Δυνατά ξεκίνησε το Αιγάλεω και έχασε δυο σημαντικές ευκαιρίες μέσα σε δύο λεπτά. Στο 25′ σουτ του Πιαστόπουλου απόκρουσε ο Κουτζαβασίλης με το ένα χέρι. 26′ Κόρνερ του Τσιλιγκίρη κεφαλιά του Λάσκαρη ψηλά πάνω από την εστία η μπάλα.

Η απάντηση ήρθε στο 36′ με φάουλ του Κογιέτε και κεφαλιά του Ζιούλη, που δεν μπόρεσε ο Πατάπης να σπρώξει στα δίχτυα και ο Λάσκαρης έδιωξε σε κόρνερ.

Στο 47’ σημειώθηκε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με πλασέ του Μπαΐροβιτς στην κίνηση (1-0).

Ο Σικαλιάς απεσόβησε ένα δεύτερο γκολ στο 53’ και στο 74’, ενώ δύο λεπτά πριν το τέλος ο Παπουτσογιανόπουλος δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει.

Το Αιγάλεω με 28 βαθμούς (8-4-5, 17-11 γκ.) σε 17 αγώνες βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Φόμπι, Ζιούλης, Πατάπης, Κογιέτε (84’ Τσαμούρης), Μασούρας, Παναγιωτούδης, Βασιλόγιαννης, Παράνο (68’ Καμαρά), Μπαΐροβιτς (84’ Κόλα), Κολλάς (60’ Τριανταφυλλάκος).

Αιγάλεω (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Παναγιώτου, Καλύβας, Βλάχος, Παπουτσογιαννόπουλος, Λάσκαρης, Πιαστόπουλος (66’ Δημητριάδης), Τριμμάτης (77’ Σέχου), Καθάριος (84’ Σταματάκης), Τσιλιγκίρης (66’ Χοτζάλλι), Αρναρέλλης (77’ Βουκελάτος).