Home Σπορ Super league 2: Δεν χάνει το Αιγάλεω στο σπίτι του, 1-0 τον Αστέρα Βλαχιώτη
Super league 2: Δεν χάνει το Αιγάλεω στο σπίτι του, 1-0 τον Αστέρα Βλαχιώτη

0
0

Το Αιγάλεω νίκησε με 1-0 τον Αστέρα Βλαχιώτη και πανηγύρισε την έκτη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα

Το Αιγάλεω με την δυναμική της έδρας του επιβλήθηκε με 1-0 του Αστέρα Βλαχιώτη (1-0) πετυχαίνοντας την έκτη συνεχόμενη νίκη στο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης». Tο Αιγάλεω ήταν καλύτερο στο πρώτο μέρος του αγώνα με τον Αστέρα Βλαχιώτη. Στο 19΄ το «Σίτι», έφτασε κοντά στο γκολ, αλλά το σουτ του Τριμμάτη αποκρουσε με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ ο Αθανασόπουλος.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης ήρθε από τον Τσιλιγκίρη με πλασέ στο 29ο λεπτό.

Ο Αστέρας Βλαχιώτης προσπάθησε για την ισοφάριση και στο 34’ απείλησε με φάουλ του Σοκολάροφ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν περισσότερο με τους γηπεδούχους να παραχωρούν χώρο στους αντιπάλους.

Στο 67΄σουτ Φλένσμπουργκ για τον Αστέρα κατέληξε άουτ, ενώ στο 79΄ ήρθε η απάντηση από το Αιγάλεω, με την κεφαλιά του Παπανικόλα να έχει την ίδια ακριβώς κατάληξη.

ΑΙΓΑΛΕΩ: Σικαλιάς, Παναγιώτου, Παπουτσογιαννόπουλος, Βλάχος, Παπανικόλας, Πιαστόπουλος (71′ Καλύβας), Λάσκαρης, Αρναρέλλης, Τριμμάτης (84′ Βουκελάτος), Τσιλιγκίρης (79′ Σταματάκης), Δημητριάδης (71′ Χοτζάλι).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ: Αθανασόπουλος, Αναστασόπουλος, Πεχλιβανόπουλος (84′ Ρόδης), Αλβαρέζ, Λάμτσε, Μαϊσουράτζε, Λεωνιδόπουλος (75′ Μεταξάς), Παπούλης (45′ Άντο), Τσίπρας (84′ Μπουσμπίμπα), Σοκολάροφ, Φλένσμπουργκ (75′ Αμπανκούα).