Home Σπορ Άρης Πετρ.: Ήττα στην πρεμιέρα οι άνδρες, 51-79 από την ΦΕΑ (video)
Άρης Πετρ.: Ήττα στην πρεμιέρα οι άνδρες, 51-79 από την ΦΕΑ (video)

0
0

Με 51-79 ηττήθηκαν οι άνδρες του Άρη Πετρ. εκτός από την ποιοτική ΦΕΑ στην πρεμιέρα της Α’ ΕΣΚΑ.

Ο Άρης χωρίς τον τραυματία Βεντούρη και βρίσκοντας επιθετικά λύσεις μόνο από τον Παπαδόπουλο και τον Βαρσαμούλη άντεξε για 20′.  Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Ηλία Αρχιμανδρίτη έμειναν από δυνάμεις και καθαρό μυαλό.

Στην τρίτη περίοδο με όπλο την πολυφωνία οι γηπεδούχοι (πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων) βρήκαν τις λύσεις απέναντι στην άμυνα του Άρη. Πήραν μία διαφορά 21 πόντων (58-37), και έφτασαν στη νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-16, 16-11, 27-10, 21-14.

ΦΕΑ (ΚΑΡΑΤΖΑΣ – ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ): Στρατομήτρος 15(1), Ρωμόσιος, Δεληγιάννης 12(1), Πολυχρονόπουλος 2, Στεργιάκης 16(1), Πρεμέτης, Καραλευθέρης 14(2), Μπασέας 2, Μιχόπουλος 12(3), Πανουσόπουλος 2, Γιαννουλάκος 2, Δρακάκης 2.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ – ΑΧΙΝΙΩΤΗΣ): Γαβαλάς, Αναγνωστόπουλος 3, Γλυκός  3(1), Παπαδόπουλος 27(3), Μουζάκης, Δερβεντζής, Κασμπούδης 3(1), Βαρσαμούλης 10(2), Τασούλας 5, Αδαμόπουλος, Μπασίνης