Home Σπορ ΑΟ Άρης Πετρ.: Νίκη για τις γυναίκες ήττα για τους άνδρες στα Χανιά!
ΑΟ Άρης Πετρ.: Νίκη για τις γυναίκες ήττα για τους άνδρες στα Χανιά!

0
0

Για άλλη μία αγωνιστική οι άνδρες του ΑΟ Άρης Πετρ. δεν τα κατάφεραν να πάρουν ροζ φ.α. και υποχρεώθηκαν σε ήττα από τα Χανιά με 62-65. Αντίθετα οι γυναίκες πέρασαν με νίκη από τα Χανιά με 75-65 και έδειξαν να ξεπέρασαν την ήτταν από τον Σπόρτιγκ.

ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΣΟΥΠΕΡ ΔΙΠΛΟ, 75-65 ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Καταιγιστικος ο ΑΟ Άρης Πετρ. στα Χανιά φάνηκε να ξεπέρασε γρήγορα την ήττα από τον Σπόρτιγκ και πήρε τη δεύτερη εκτός έδρας νίκη με 75-65.
Τα κορίτσια του Γιαννουλάκη παίζοντας σούπερ άμυνα για 30΄κατάφεραν να ξεφύγουν με περισσότερους από 20 πόντους διαφορά. Η τέταρτη περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με τις παίκτριες των Χανίων να μειώνουν τη διαφορά στους δέκα πόντους.
Μετά από πέντε αγώνες ο ΑΟ Άρης Πετρ. βρίσκεται στην 6η θέση με 8 βαθμούς (3-2, 348-353).

Δεκάλεπτα : 14-15 26-37, 40-62 , 65-75

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (ΚΑΣΙΚΤΣΟΓΛΟΥ-ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑΚΗ): Δασκουλίδου, Χαλυβίδου, Παπαμαρκάκη 3(1), Κασσωμένου 4(1), Ακρίβου 10(1), Κουφογιάννη 22, Καζαντζή 12(2), Σκουμπάκη, Ψυχογιού 14(2), Σκορδυλάκη, Φραντζεσκάκη.

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ): Γούλα Φ., Ναυροζίδου 8(1), Γούλα Π., Μαρίνη 12(1), Βιντζιλαίου 21(1), Καββαδία, Πλούμπη 14, Αρβανίτη 4, Ανωγειανάκη 14(1), Λίγκρη, Φάσουρα 2, Κομματά.

ΑΝΔΡΕΣ: ΧΩΡΙΣ ΝΙΚΗ (62-65) ΚΑΙ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Νέα ήττα για τους άνδρες του ΑΟ Άρης Πετρ.στις λεπτομέρειες αυτή τη φορά στα Χανιά όπου έχασαν με 65-62.
Οι παίκτες του Παπαδόπουλου έμειναν για πέμπτη αγωνιστική χωρίς νίκη, αν και πάλεψαν στα ίσα τον αντίπαλό τους.
Με βελτιωμένη την άμυνα τους, αλλά χαμένη την μάχη των ριμπάουντ έφτασαν στην πηγή χωρίς να πιουν όμως νερό!
Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος σε όλη τη διάρκειά του. Ο ΑΟ Άρης Πετρ. μπήκε δυναμικά στο ματς και ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ την πρώτη περίοδο (13-10). Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα Χανιά βρήκαν λύσεις από την περιφέρεια και προηγήθηκαν με 30-24. Στην τρίτη περίοδο τ;α Χανιά προηγήθηκαν με 47-40, αλλα στο τέλος ένα γκολ-φάουλ από τον Μπούτρη και ένα τρίποντο από τον Μπαζιώτη έφερεαν το σκορ στον πόντο (47-46).
Στην τέταρτη περίοδο οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο, με τις ομάδες να ρίχνουν το βάρος στην άμυνα αλλά τα Χανιά αποδείχθηκαν πιο εύστοχα, βρήκαν τις λύσεις που χρειάζονταν απο τον Σκαμνάκη και πήραν τη νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-13, 30-24, 47-46, 65-62.

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (ΡΟΔΑΣ): Σταθόπουλος, Παπαδάκης, Αλεξίου 2, Υφαντόπουλος 11(2), Σαράντης 20(4), Αράπης, Πούρος 3, Σκαμνάκης 11(1), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 11, Τασιούδης 7, Κοντογιάννης.

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ): Μόκκας, Βενιτουράκης 8, Χάνιας-Πανταζής Κουλούρης 2, Λιακόπουλος 4(1), Μπαζιώτης 11(1), Μούτρης 7, Γιατράκος 4, Παντελιάδης 12(1), Μακρυγιάννης 7(1), Μπέλη 4, Καράμπελας 3.