Home Σπορ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ 71-65, ΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΑ [VIDEO]
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ 71-65, ΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΑ [VIDEO]

0
0

Νίκη που τον κρατά εντός του στόχου του σημείωσε ο Άρης Πετρούπολης με 71-65 επί του Προμηθέα Χαλ.

Νίκη με σημαντικό βαθμολογικό ενδιαφέρον πέτυχε ο Άρης Πετρούπολης που επικράτησε με 71-65 εντός έδρας του Προμηθέα Χαλανδρίου. Μία νίκη επί ενός σκληροτράχηλου αντιπάλου που τον κρατάει κοντά στους πρωτοπόρους και στους στόχους του.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες με τους φιλοξενούμενους στο πρώτο ημίχρονο να διατηρούν μία διαφορά 5-7 πόντων την οποία κάλυψαν οι παίκτες του Αρχιμανδρίτη στο δεύτερο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έκαναν την αντεπίθεσή τους κατάφεραν να πάρουν αυτή μία βραχεία διαφορά, άντεξαν στο τέταρτο δεκάλεπτο στο come back των αντιπάλων και πήραν το έκτο ροζ φύλο αγώνα. Μετά από 9 αγώνες βρίσκονται στην 7η θέση με 15 βαθμούς (6-3, 652-587)

Διαιτητές: Κουλουμπαρίτσης, Μπιστιτζάνος

Δεκάλεπτα: 17-20, 34-37, 50-45, 71-65

ΆΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ, ΣΕΪΖΗΣ): ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 5(1), ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ 8(2), ΣΤΑΥΡΟΣ 11, ΚΩΤΣΙΑΣ 5, ΣΕΡΕΠΙΣΟΣ 34(4), ΤΑΣΟΥΛΑΣ 8, ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ): ΚΥΠΑΡΙΣΗΣ 15(3), ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 20(5), ΒΕΛΙΟΥ, ΛΑΟΥΡΔΕΚΗΣ 2, ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ 5(1), ΖΕΡΒΑΣ 5, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 3(1), ΔΕΡΜΑΝΗΣ 7, ΚΑΤΣΟΥΛΑΡΗΣ 2, ΜΟΥΤΕΒΕΛΗΣ 5(1), ΛΟΪΖΟΣ 1.