Home Σπορ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ 64-48, ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ 64-48, ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ.

0
0

Τη δεύτερη νίκη τους σημείωσαν οι άνδρες του Άρης Πετρούπολης, που επικράτησαν με 64-48 εντός έδρας της Άνοιξης.

Οι γηπεδούχοι δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο του αγώνα, και από την εξέλιξη του σκορ (ημιχρ. 38-23) δόθηκε η ευκαιρία στον Αρχιμανδρίτη να δώσει αρκετό χρόνο συμμετοχής στους έφηβους. Και στο τρίτο δεκάλεπτο ο Άρης διατήρησε τον ίδιο ρυθμό και ανέβασε τη διαφορά στους 20 πόντους. Η τελευταία περίοδος είχε διαδιακαστικό χαρακτήρα με τον Τσάτσιο της Άνοιξης να σημειώνει οκτώ προσωπικού πόντους και να μειώνει τη διαφορά στους 16 πόντους.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-12, 19-11, 17-12, 9-13

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ – ΓΡΑΒΑΛΟΣ): Σερεπίσος, Βενιτουράκης, Σφηνιάς 2, Ελευθερίου 11(2), Σταύρος 8, Βεντούρης, Λιαπούρης 5(1), Χασουλίδης 7, Τασούλας 11, Γλυκός 13(3), Καγκαράκης Ν. 3(1), Καγκαράκης Ι. 4

ΑΝΟΙΞΗ (ΦΩΣΚΟΛΟΣ, ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΙΔΗΣ): Ορφανίδης 8, Παναγιωτάκης 7(1), Ξυπνητός 1, Γώγιος 1, Λυράκης 2, Κιούλος, Ανέστης, Θρασυβουλίδης, Πρασσάς 11(1), Αμανατίδης 5(1),   Τσιάτσος 13(3)