Home Σπορ ΙΡΙΔΑ: ΚΑΡΕ ΝΙΚΩΝ, 70-57 ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΗ
ΙΡΙΔΑ: ΚΑΡΕ ΝΙΚΩΝ, 70-57 ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΗ

0
0

Την τέταρτη σερί νίκη της εντός έδρας σημείωσε η Ίριδα Πετρ. που επικράτησε με 70-57 του Άθλητη!

Σπουδαία νίκη με σκορ 70-57 επί του Αθλητή πέτυχε η Ίριδα Πετρούπολης στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του πρώτου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ, χάρη στην οποία βελτίωσε σημαντικά την βαθμολογική της θέση.

Οι παίκτες του Γιώργου Σταματόπουλου μπήκαν αποφασισμένοι στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 21-5 στην πρώτη περίοδο .

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός των γηπεδούχων έπεσε και η κακή αμυντική λειτουργία επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να μειώσουν το σκορ στην ανάπαυλα στο 37-29.

Ο Αθλητής πλησίασε ακόμη περισσότερο 46-41 στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ανέβασαν τη διαφορά  στους 15 πόντους (56-41) και ουσιαστικά εξασφάλισαν την 4η συνεχόμενη εντός έδρας νίκη τους.

Διαιτητές: Ραχιώτης, Αμπελίδης

Δεκάλεπτα: 21-5, 37-29, 56-41, 70-57

ΊΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ): ΠΟΥΡΝΑΡΑΣ 12 (2) , ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ 12 (4), ΔΑΦΝΗΣ Α. 1,  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 10 (1),  ΚΑΚΟΥΡΙΩΤΗΣ 9 (1), ΤΡΙΑΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 6, ΝΤΑΓΚΙΝΗΣ 6 (2), ΤΡΑΧΙΛΗΣ 2, ΣΤΑΘΑΚΗΣ 3 (1), ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ 6 (2), ΜΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ 3, ΔΑΦΝΗΣ Κ.

ΑΘΛΗΤΗΣ (ΚΥΡΙΑΚΟΓΛΟΥ): ΔΕΛΛΗΣ 1, ΚΙΓΚΑΣ 15,  ΖΙΑΚΑΣ 6 (2), ΚΟΛΛΙΑΣ 7, ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ 12, ΘΕΟΔΩΡΟΥ 16 (3), ΖΑΒΑΛΙΑΝΝΗΣ, ΕΞΑΔΑΚΤΥΛΟΣ, ΑΝΥΦΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ