Home Σπορ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: KAKH ΠΡΕΜΙΕΡΑ, 83-89 ΣΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ [VIDEO]
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: KAKH ΠΡΕΜΙΕΡΑ, 83-89 ΣΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ [VIDEO]

0
0

Ηττήθηκε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ο Άρης Πετρ. στο Μαρκόπουλο, από τον καλύτερο ΟΚΑ Μεσογείων με 83-89.

Mε ήττα ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Άρης Πετρούπολης που ηττήθηκε από τον Ο.ΚΑ. Μεσογείων εκτός έδρας με 89-83.

Οι παίκτες του Ηλία Αρχιμανδρίτη, μετά από ένα σερί 5 νικών στο Κύπελλο, παρουσιάστηκαν κατώτεροι του αναμενομένου στο Μαρκόπουλο και υποχρεώθηκαν σε ήττα από την αξιόμαχη ομάδα των Μεσογείων, που σημείωσε 11 τρίποντα. Η ομάδα της Πετρούπολης έφτασε να χάνει ακόμη και με 27 πόντους στο δεύτερο μισό της τρίτης περιόδου. Τα τελευταία 12 λεπτά περίπου οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν απόδοση και με πρωτεργάτη τον Σερεπίσο που σημείωσε 32 πόντους μείωσαν ακόμη και στους τρεις πόντους 80-83 δύο λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Εκεί όμως το τρίποντο του Σιδέρη (80-86) και η αστοχία του Τασούλα – χαμένη βολή και άστοχο σουτ μετά από ριμπάουντ σε σουτ του Σερεπισου – έδωσαν το ροζ φ.α. στον ΟΚΑ Μεσογείων.

Ο Άρης Πετρούπολης, εξέφρασε έντονα παράπονα για πολλά λάθη της διαιτησίας, αλλά και την αποβολή με ντισκαλιφιέ του αρχηγού της ομάδας Γιάννη Βενιτουράκη.

Ο ΜΑΧΗΤΗΣ κατάφερε να συγκεντρώσει στο παρακάτω βίντεο κάποια από τα λάθος σφυρίγματα των Σπυρόπουλο – Βάγγαλη σε βάρος του Άρη Πετρούπολης θέλοντας να δείξει που βασίζονται οι διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων. Η ουσία είναι πως οι φιλοξενούμενοι αναλώθηκαν υπερβολικά σε διαμαρτυρίες για τα διαιτητικά λάθη, χάνοντας την συγκέντρωσή τους.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Βάγγαλης

Δεκάλεπτα: 29-18, 51-35, 74-60, 89-63

Μεσόγεια (Χασιώτης, Μανδρατζής): Κυριαζής 21 (1), Φράγγος, Ρασιδάκης 2, Γιαννόπουλος 15 (3), Κοντός 3, Καραγιάννης 17 (3), Νούτσος 12, Κορωνίδης 3 (1), Ρασιδάκης 7, Σιδέρης 9 (3)

Άρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης, Σεϊζης): Βενιτουράκης 3 (1), Ελευθερίου 7 (1), Κουτσούκης 8 (2), Σταύρος 16, Κώτσιας 2, Σερεπίσος 32 (5), Τασούλας 15.