Home Σπορ ΑΟ AΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΖΕΥΓΑΡΩΣΕ ΤΙΣ ΝΙΚΕΣ, 71-64 ΤΟΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟ [VIDEO]
ΑΟ AΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΖΕΥΓΑΡΩΣΕ ΤΙΣ ΝΙΚΕΣ, 71-64 ΤΟΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟ [VIDEO]

0
0

Τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Άρης Πετρούπολης, που επικράτησε με 71-64 του Αγίου Νικολάου Παλλήνης

Μία αγχώδης νίκη πήραν οι άνδρες του Άρη Πετρούπολης στην έδρα τους με 71-64 επί του αξιόλογου Αγίου Νικολάου Παλλήνης.

Οι φιλοξενούμενοι από την αρχή του αγώνα έδειξαν ότι δεν θα είναι εύκολος αντίπαλος και στο πρώτο δεκάλεπτο  κρατούσε το προβάδισμα στο σκορ (10-13, 20-27). Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι σιγά – σιγά ανέβασαν στροφές, πέρασαν μπροστά στο σκορ και έκλεισαν την περίοδο προηγούμενοι με 45-35.  Στην τρίτη περίοδο οι παίκτες του Αρχιμανδρίτη διατήρησαν το προβάδισμα αλλά δεν μπόρεσαν να πάρουν διαφορά ασφαλείας (54-46, 59-52). Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Άγιος Νικόλαος εκμεταλλεύθηκε τις κακές επιλογές του αντιπάλου στην επίθεση και μείωσε ακόμη και στο πόντο 61-60. Ο Άρης στα δεύτερα μισά της περιόδου έδειξε αντανακλαστικά και κατάφερε με ένα σερί 10-4 να φτάσει στο δεύτερο ροζ φ.α. με 71-64.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-27, 22-8, 14-17, 12-12

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ- ΣΕΙΖΗΣ): ΤΕΡΖΗΣ 2, ΒΕΝΙΤΟΥΡΑΚΗΣ 21(4), ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ, ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ 3(1), ΣΤΑΥΡΟΣ 12, ΚΩΤΣΙΑΣ 14(1), ΣΕΡΕΠΙΣΟΣ 15, ΣΦΗΝΙΑΣ, ΤΑΣΟΥΛΑΣ 4, ΚΑΡΡΙΚΙ, ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΛΑΓΙΑΝΑΚΟΣ): ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ, ΛΕΣΙ 10(2), ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ 5(1), ΖΕΡΒΟΣ 7(2), ΓΙΑΛΟΥΡΗΣ, ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ 27(1), ΜΑΓΑΛΙΟΣ, ΓΩΓΟΥΛΗΣ 2, ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΚΟΛΛΙΑΣ 5, ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ