Home Σπορ ΑΣ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΣΤΟΥΣ «8» ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ, 4-0 ΤΟΝ ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ
ΑΣ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΣΤΟΥΣ «8» ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ, 4-0 ΤΟΝ ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ

0
0

Εύκολη πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΑ πήρε ο Άρης Πετρούπολης που επικράτησε με 4-0 εκτός έδρας του ΓΣ Καισαριανής

Χωρίς να συναντήσει καμία δυσκολία ο Άρης Πετρούπολης επικράτησε με 4-0 εκτός έδρας επί του ΓΣ Καισαριανής και προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Στο 22′ ο Αντωνακόπουλος έκανε το 0-1, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Λεβέντης με πέναλτι έκανε το 0-2, καθαρίζοντας ουσιαστικά το ματς. Ο Γάγγος στο 72′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, ενώ στο 88′ ο Μεταξάς διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ: Καλαμαράς (78λ.τρ. Σούρας), Σκόρδος, Μαρίνης (88′ Βούλγαρης), Μπαριαμπάς, Γιαννουλακης Αϊβάζης (68′ Πεμάι), , Νίκου, Σούλκοπ, Γεωργίου, Μιράκας 88′ Στρούμπης), Κασάπης.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: Ρουμπής, Μανδαμαδιωτης (53′ Ζέρβας), Λεβέντης, Τσατσαρής (78 Γεωργόπουλος), Κορώνης, Γεραγωτελλης, Γάγγος,  Μενάι, Σαμαράς (78 Κασβικης), Αντωνακοπουλος (78 Αργυρίου), Τσερκωνης (’68 Μεταξάς).