Home Σπορ Β’ ΕΣΚΑ: ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΑΡΗ ΠΕΤΡ., ΑΜΙΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ [video]
Β’ ΕΣΚΑ: ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΑΡΗ ΠΕΤΡ., ΑΜΙΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ [video]

0
0

Τη δεύτερη νίκη του πέτυχε ο Άρης Πετρούπολης, ενώ αήττητες συνεχίζουν Άμιλλα και Ολυμπιάδα Πετρούπολης.

Καρδιοχτύπησε τα τελευταία λεπτά ο Άρης Πετρ. αλλά τελικά επιβλήθηκε με 56-52 πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα. Με δύο πρόσωπα παρουσιάστηκαν οι γηπεδούχοι. Παίζοντας πιεστική άμυνα και καθαρό μυαλό στην επίθεση κατάφεραν να επανακάμψουν μετά από ένα κακό ξεκίνημα.

Την καλή τους εικόνα τη χάλασαν στα τελευταία λεπτά. Με τη διαφορά στους εννέα πόντους (54-45), θεώρησαν ότι το ματς είχε τελειώσει. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, οι γηπεδούχοι έκαναν το ένα λάθος πίσω από το άλλο και η διαφορά μειώθηκε στους τέσσερις πόντους. Στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Χαραυγιακός προσπάθησε για την ανατροπή χωρίς επιτυχία.

Ο Άρης Πετρ. με 6 βαθμούς (2-2, 251-260 π.) ρίσκεται στην 6η θέση.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-15, 23-11, 15-11, 7-15

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Αρχιμανδρίτης): Αδαμόπουλος, Βενιτουράκης 9(1), Ελευθερίου 2, Κουτσούκης, Τραχίλης, Σταύρος 8, Σερεπίσος 19(1), Τασούλας 16, Σφημιάς, Χαϊδεμένος

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (Αμπατζής): Κώνστας 4, Χαλκίτης 5, Κουτρουμπίλας, Κωστελέτος Ι. 9(1), Αργυρίδης 6(2), Κωστελέτος Γ., Παριανός 2, Τσοπουρίδης 3(1), Αυλογητός 6, Δράκο 16(1), Αρβανίτης, Μουσέτης 2

• Στο 2ο Όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ ο Θεμιστοκλής επικράτησε με 70-57 του Καρέα και πήρε βαθιά ανάσα. Μετά από 3 αγώνες έχει 4 βαθμούς (1-2-0, 193-190 π.)
  • Η Παλατιανή στην έδρα της έχασε από την Άμιλλα 60-77, που παρέμεινε για τέταρτη αγωνιστική αήττητη. Με 8 βαθμούς (4-0, 294-270 π.) βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας. Η Παλατιανή με 4 βαθμούς (2-2, 255-269 π.) βρίσκεται στην 3η θέση.
  • Με 48-81 ηττήθηκε ο Αγ. Ελευθέριος εκτός έδρας από την Λυκόβρυση και με 4 βαθμούς (0-4, 234-309 π.) βρίσκεται στην 10η θέση.
  • Για τον 3ο Όμιλο η Ολυμπιάδα Πετρούπολης νίκησε με 70-80, εκτός έδρας τις Κουκουβάουνες και συνεχίζει αήττητη με 6 βαθμούς (3-0, 221-205 π.)