Home Σπορ ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ: ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ, 27-29 ΑΠΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ: ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ, 27-29 ΑΠΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

0
0

Στις λεπτομέρειες ηττήθηκε το Καματερό εκτός έδρας από το Πανόραμα με 27-29 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών.

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις το Καματερό που έχασε με 27-29 από το Πανόραμα, εκτός έδρας. Οι γηπεδούχοι πλέον υπερέχουν και στην ισοβαθμία, καθώς στον πρώτο γύρο είχαν ηττηθεί με ένα γκολ διαφορά.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται  στο προβάδισμα του σκορ.

Η κόκκινη κάρτα που δέχθηκε η Βασιλείου στο 35’ ήταν καθοριστική καθώς αποδυναμώθηκε η ομάδα του Καματερού και στην οργάνωση του παιχνιδιού και στην άμυνα. Πάντως οι φιλοξενούμενες διεκδίκησαν τη νίκη μέχρι τέλους χάνοντας στις λεπτομέρειες.

Πεντάλεπτα 2-3,4-5,7-7,9-8,11-11,13-14[ημ],16-16,18-19,20-20,26-22,27-24,29-27.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:  Νάσκος-Χαρίτσος.

ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Βακάλης):  Φλώρου, Λιούκα 6,  Γ. Παπαδοπούλου, Τσάρτσιου, Αμανατίδου 4, Κουκλοτίδου 1, Μήγγα, Νικολάου, Βράμπα, Γκονσάλβες 3, Κουλούρη 8, Αμπίλντα 6, Αγν. Παπαδοπούλου 1, Εμμανουηλίδου, Κουρτίδη.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Δανήλος): Μ. Βασιλείου, Κορκολή 1, Παπαδοπούλου, Καζάκη 1, Καραμάνου 7, Κόρατς, Κούρτη 1, Χριστοπούλου 3, Γεωργιάδου 4, Α. Βασιλείου 4, Ρούσσου 6, Ανεστάκη.

Δίλεπτα 2-2. Πέναλτι 4/5-2/2