Home Σπορ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ: ΣΤΟΠ 64-72  ΑΠΟ ΤΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ: ΣΤΟΠ 64-72  ΑΠΟ ΤΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

0
0

Για τη Β’ Εθνική η Ένωση Ιλίου Ιλίου ηττήθηκε από τον Ζωγράφου με 64-72, ενώ και η Δάφνη Δαφνίου ηττήθηκε εκτός έδρας από το Ληξούρι με 59-72.

Η Ένωση δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση του Ζωγράφου και ηττήθηκε με 64-72. Οι γηπεδούχοι είχαν ένα καλό διάστημα στη δεύτερη περίοδο όπου με ένα σερί 21-15 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 37-34. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, πήραν μία διαφορά 5-10 πόντων και την κράτησαν ως το τέλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-19, 37-34, 48-55,. 64-72.

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (ΠΑΝΟΥΛΙΑΣ, ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ): ΚΟΝΤΟΥΔΗΣ, ΣΤΑΘΑΚΗΣ 5(1), ΦΟΥΝΤΑΣ 6(1), ΠΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΜΠΑΡΜΠΑΡΗΣ 9, ΔΑΡΜΗΣ 3(1), ΜΠΕΛΛΑΣ 2, ΔΟΥΡΟΥΝΤΖΗΣ 4, ΤΣΙΟΥΜΠΡΗΣ 25(1), ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΣΑΤΙΩΝΗΣ 6.

ΕΦΑΟΖ (ΜΕΛΕΤΗΣ, ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ): ΚΙΑΤΙΠ, ΜΑΓΚΟΥΝΗΣ 18(4), ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 3, ΓΚΙΚΑΣ 2, ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 9, ΦΙΛΙΠΠΑΣ 14, ΡΟΖΑΚΕΑΣ 5, ΑΒΔΑΛΑΣ 2, ΧΑΤΖΗΣ 11, ΣΟΦΡΩΝΑΣ 8(1).

Στα άλλα παιχνίδια της Β΄Εθνικής: ΝΕΟΛ – Δάφνη Δαφνίου 72-59  και Χανιά – Αιγάλεω 60-84