Home Σπορ ΕΠΣΑ: ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΝΙΚΕΣ ΧΑΪΔΑΡΙ ΚΑΙ ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΦΟΙΝΙΚΑ [VIDEO]
ΕΠΣΑ: ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΝΙΚΕΣ ΧΑΪΔΑΡΙ ΚΑΙ ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΦΟΙΝΙΚΑ [VIDEO]

0
0

Aήττητοι συνεχίζουν Χαϊδάρι και ΑΟ Περιστερίου που επικράτησαν της Διάνα (2-0) και Ατρομήτου Μετ. (1-0) αντίστοιχα, αλλά και οι Άγιοι Ανάργυροι (0-0 με Αγία Ελεούσα).

Αήττητοι συνεχίζουν στην Α’ ΕΠΣΑ Χαϊδάρι και ΑΟ Περιστερίου, που επικράτησαν με 2-1 εντός της Διάνα, και 1-0 εκτός του Ατρόμητου Μετ. αντίστοιχα, ενώ στο ντέρμπι του 2ου ομίλου Άγιοι Ανάργυροι και Αγία Ελεούσα κόλλησαν στο 0-0.

Στη Β’ Κατηγορία ο Φοίνικας Περ. ηττήθηκε στο ντέρμπι του 3ου ομίλου από τον αήττητο Κένταυρο Βρ. με 1-2, ενώ Κηπούπολη και Λύκοι Χαϊδαρίου ακολουθούν επί ποδός  επικρατώντας με 1-0 του Πανιώνιου Καισ. Στη Χρυσούπολη και 3-0 των Πετραλώνων στο Ρουφ αντίστοιχα.

Στον 1ο όμιλο ο ΑΟ Ιλίου διατήρησε το αήττητο για τρίτο αγώνα επικρατώντας με 2-0 της ΑΕ Μεταμόρφωσης.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡ.: ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 1-2 ΑΠΟ ΚΕΝΤΑΥΡΟ ΒΡ.

Στην πρώτη του ήττα με σκορ 1-2 υποχρεώθηκε ο Φοίνικας Περιστερίου εντός έδρας από τον Κένταυρο Βρ. στο ντέρμπι του 3ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ.  Οι γηπεδούχοι πάλεψαν στο δεύτερο μέρος να ανατρέψουν το 0-2 του πρώτου ημιχρόνου, κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 αλλά στο τέλος οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πανηγύρισαν τη νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο πρώτα 45’ και προηγήθηκαν με 2-0 με κεφαλιά του Τσαντήλα (25’, 1-0) και με σουτ του Μπρίλη (32′, 0-2). Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 72΄με πέναλτι  του Γιαταγανάκη στο τελικό 1-2.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Παπαδιώτης, Θεοδωρακόπουλος (53′ Καραλής), Ηλιόπουλος (80′ Καλύβας), Λάσκαρης, Αναγνωστόπουλος, Γιαταγανάκης, Χαλικιάς, Λαγός, Μάζης (7′ λ.τ. Μαγαλιός), Διονάτος, Σοροβίγκας (46′ Μίλε).

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Τικταπανίδης, Αργυρόπουλος, Ταουζής, Σταυρόπουλος, Μανίκας, Φελέκης, Γεωργουδάκης, Τσαντήλας, Γκούγκας (90′ Μπελεχρής), Μπαλατσούρας, Μπρίλης.