Home Σπορ Φίλιππος Περ.: «Διπλό» στην παράταση, 84-79 τον Απόλλων
Φίλιππος Περ.: «Διπλό» στην παράταση, 84-79 τον Απόλλων

0
0

Με νίκη στην παράταση ο Φίλιππος Περιστερίου επιβλήθηκε με 84-79 του Απόλλων Σμύρνης στον αγώνα της 7ης αγωνιστικής που είχε διακοπεί στο ημίχρονο λόγω εισροής νερών στο γήπεδο.

Το δεύτερο ημίχρονο παίχθηκε την Πέμπτη 20/1 και χρειάστηκαν τα έξτρα πέντε λετπά της παράτασης για να βγει ο νικητής. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι μέχρι το τέλος με τους φιλοξενούμενους να έχουν περισσότερες λύσεις στον πάγκο αλλά και επιθετικές επιλογές και κατάφεραν να αντιδράσουν στην τέταρτη περίοδο που βρέθηκαν πίσω στο σκορ.

Ο Φίλιππος Περιστερίου μετά από 10 αγώνες βρίσκεται 4η θέση με 16 βαθμούς (6-4, 665-654).

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-20, 29-35, 53-49, 68-68 (κ.α), 79-84 (παρ.)

ΑΠΟΛΛΩΝ (ΧΑΤΖΗΣ-ΓΚΙΝΟΥΤΣΗΣ): Παπαποστόλου 2  Καλπάκης 2, Δαουτάκος 26(4),  Γιαννόπουλος 4,  Καλούδας 6(2), Τακίδης 11,  Σύντακας 18(3), Κουντούρης 6(1), Σπάχια 4

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡ. (ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ):  Παναγιωτίδης 4, Λιαπούρης 5(1), Παπαδόπουλος 7, Αντωνόπουλος, Παπαβασιλείου 14(4), Πούρος 11(3), Τσερώνης 20, Παπαδάκης 2 Μανταλβάνος 2, Αλεξανδρόπουλος 19