Home Σπορ ΓΚΟΛ ΣΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ., 1-1 ΜΕ ΧΑΪΔΑΡΙ
ΓΚΟΛ ΣΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ., 1-1 ΜΕ ΧΑΪΔΑΡΙ

0
0

Με γκολ που σημείωσε στις καθυστερήσεις ο Ολυμπιακός Λ. πήρε πολύτιμο βαθμό και στέρησε παράλληλα τη νίκη και την κορυφή από την ομάδα του Χαϊδαρίου  για την 12 αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ κατηγορίας.

Σκοράροντας στις καθυστερήσεις ο Ολυμπιακός Λιοσίων δεν επέτρεψε στο Χαϊδάρι να βρεθεί μόνο του στην πρώτη θέση, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 1-1. Έτσι το Χαϊδάρι με 22 βαθμούς ισοβαθμεί στην κορυφή με τον Μικρασιατικό, ενώ ο Ολυμπιακός Λιοσίων με 15 βαθμούς είναι στην 7η θέση.

Στο 67′ ο Γκρέμπι με ανάποδο ψαλίδι  έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους κάνοντας το 0-1. Στο 86′ η προσπάθεια του Καμπεράι σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ στο 90+4′ ο Γανωτής με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ: Ανδρεοσόπουλος, Τσιάνος, Λαμπρόπουλος, Σουλοβάρι, Βασιλάκος, Τσάτσα, Χριστόπουλος, Γανωτής, Νησαριώτης (81′ Τουρτούλι), Νικολάου (74′ Βουλωμένος), Μπριστογιάννης.

ΧΑΪΔΑΡΙ: Καλαματιανός, Τζανιδάκης, Καλογερόπουλος, Ζίζηλας, Μπιταξής (46′ Καμπεράι), Τσιουλος, Μάκρας (46′ Γιαννακόπουλος), Αντωνόπουλος, Παληγεώργος (79′ Ζαχαρίου), Αποστολόπουλος (89′ Λαγός), Γκρέμπι.