Home Πετρούπολη Β’ ΕΣΚΑ: ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΑΡΗ ΠΕΤΡ., ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΙ ΙΡΙΔΑ [video]
Β’ ΕΣΚΑ: ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΑΡΗ ΠΕΤΡ., ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΙ ΙΡΙΔΑ [video]

0
0

Με νίκες συνέχισαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις ο Άρης Πετρ, η Ολυμπιάδα και η Ίριδα Πετρ.

Το πρώτο του «διπλό» πήρε ο Άρης Πετρούπολης στην έδρα της Ολυμπιάδας Παπάγου, με 75-62. Η Ολυμπιάδα Πετρούπολης επικράτησε στο «Ν. Παξιμαδάς» με 64-62 του Αθλητή, ενώ και η Ίριδα πήρε σπουδαία νίκη με 71-64 του Ιωνικού ΑΣ.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. 62-75

Την πρώτη εκτός έδρας νίκη σημείωσαν οι άνδρες του ΑΟ Άρης Πετρούπολης που υποχρέωσαν σε ήττα την Ολυμπιάδα Παπάγου με 75-62.

Οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύθηκαν αρκετά στο πρώτο ημίχρονο από την νεανική Ολυμπιάδα, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ και να ανοίξει τη διαφορά ακόμη και στους 21 πόντους.

Διαιτητές: Ορφανός, Χρήστου

Δεκάλεπτα: 16-20, 30-32, 44-52, 62-75

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (ΜΕΛΙΣΣΑΡΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ): ΨΑΡΡΑΣ , ΚΟΚΟΤΣΑΚΗΣ , ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΚΑΜΗΛΙΕΡΗΣ 2, ΠΟΛΥΜΕΝΑΚΟΣ 17 (1), ΔΑΒΟΥΛΑΡΗΣ 9, ΛΑΖΟΣ 6 , ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ 5, ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΠΑΝΟΥ 15 (2)

ΆΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ, ΣΕΪΖΗΣ): ΤΕΡΖΗΣ 2, ΒΕΝΙΤΟΥΡΑΚΗΣ 3(1), ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 5, ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ 11(3), ΣΤΑΥΡΟΣ 9, ΚΩΤΣΙΑΣ 6, ΣΕΡΕΠΙΣΟΣ 11(1), ΚΑΡΔΑΣΗΣ, ΤΑΣΟΥΛΑΣ 21, ΚΑΡΡΙΚΙ, ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ 7(1).

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. – ΑΘΛΗΤΗΣ 64-62

Ta εύκολα δύσκολα έκανε η Ολυμπιάδα που κατάφερε στο τέλος να επικρατήσει με 64-62 του αξιόμαχου Αθλητή. Οι γηπεδούχοι αν και προηγήθηκαν με 18 πόντους διαφορά στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να βρεθεί στην επανάληψη πίσω στο σκορ και να πάρει τελικά μία πολύ δύσκολη νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-16, 38-29, 46-46, 64-62

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. (ΑΝΤΩΝΑΤΟΣ – ΦΟΥΡΑΔΟΥΛΑΣ): ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 11, ΚΑΡΑΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 10(2), ΣΙΔΕΡΗΣ 7(2), ΤΣΑΚΟ 12, ΛΕΒΕΝΤΗΣ, ΜΠΑΤΙΣΤΑΚΗΣ 6, ΣΚΟΥΦΑΚΗΣ 6, ΦΑΡΟΥΠΟΣ, ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 10(1), ΤΕΤΡΑΔΗΣ, ΜΑΡΓΩΝΗΣ 2

ΑΘΛΗΤΗΣ (ΚΥΡΙΑΚΟΓΛΟΥ): ΔΕΛΛΗΣ 15(1), ΚΙΓΚΑΣ 5, ΖΙΑΚΑΣ 14(2), ΚΟΛΛΙΑΣ 7, ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ, ΚΟΥΤΣΟΣ 5, ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 11(2), ΕΞΑΔΑΚΤΥΛΟΣ , ΑΥΦΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΝΤΩΝΙΟΥ, ΒΑΜΒΑΚΑΣ, ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ 5(1)

ΙΡΙΔΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 71-64

Τη δεύτερη νίκη της σημείωσε η Ίριδα επί του Ιωνικού ΑΣ με σκορ 71-64.

Οι  γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο ήταν άστοχοι και έδωσαν το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να πάρουν μία σημαντική διαοφρά εννέα πόντων στο ημίχρονο (26-35).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ίριδα βελτιώθηκε κυρίως στην άμυνα και στη συνέχεια βρήκε ρυθμό στην επίθεση μειώνοντας τη διαφορά προσωρινά στους πόντο (44-45). Στο τέταρτο δεκάλεπτο συνέχισε στον ίδιο ρυθμό στην άμυνα και με καλές επιθετικές επιλογές πήραν την νίκη με τελικό σκορ 71-64.

Διαιτητές: Κουτίβης, Λυμπέρης

Δεκάλεπτα: 17-17, 26-36, 44-50, 71-64

ΊΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΟΠΑΚΑΣ): ΠΟΥΡΝΑΡΑΣ 5,  ΣΤΑΘΑΚΗΣ, ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ 6 (2), ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 5, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 4,  ΚΑΚΟΥΡΙΩΤΗΣ 19 (1), ΤΡΙΑΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 10, ΝΤΑΓΚΙΝΗΣ , ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ 7 (1), ΜΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ 11 (1), ΔΑΦΝΗΣ 4

ΙΩΝΙΚΟΣ (ΚΟΥΚΗΣ, ΠΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ): ΧΑΡΙΤΟΣ 4, ΚΑΡΑΜΠΕΚΗΣ 9, ΜΗΛΗΣ 13 (2), ΚΟΝΤΙΝΟΣ 15 (2), ΔΟΥΤΣΙΝΗΣ 13 (1), ΠΑΠΑΝΙΔΗΣ, ΦΑΤΣΙΑ 4, ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ 3 (1), ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ 3 (1)