Home Σπορ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΗΤΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ, 62-63 ΑΠΟ ΤΟ ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ [VIDEO]
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΗΤΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ, 62-63 ΑΠΟ ΤΟ ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ [VIDEO]

0
0

Στην παράταση ο ΑΟ Άρης Πετρούπολης ηττήθηκε από το Οίον Αγίου Στεφάνου με 62-63 (κ.α. 56-56) και έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει ακόμη περισσότερο την κορυφή.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο πρώτο και τους φιλοξενούμενους να ισορροπούν και να παίρνουν το προβάδισμα στην τρίτη περίοδο. Ο Άρης και στην κανονική περίοδο είχε την ευκαιρία να πάρει τη νίκη στο τελευταίο σουτ, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι.

Μετά από 11 αγώνες ο Άρης βρίσκεται στην 6η θέση με 18 βαθμούς (7-4, 789-691) τρεις βαθμούς πίσω από ΟΚΑ Μεσογείων και Οίον Αγίου Στεφάνου που προηγούνται στη βαθμολογία.

Διαιτητές: Ραπτογιάννης, Σπυρλιδάκης

Δεκάλεπτα: 24-16, 33-29, 42-45, 56-56 (καν. διάρκεια), 62-63 (παρ.)

Άρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης, Σεϊζης): Βενιτουράκης 7(2), Ελευθερίου 3 (1), Κουτσούκης 5 (1), Σταύρος 2, Κώτσιας 19 (3), Σερεπίσος 12, Τασούλας 14

Αγ. Στέφανος (Παπανδρέου, Τσιάτσιος): Κωστόπουλος 8 (2), Βιδάκης 8 (2), Κακολύρης 11 (1), Χαρμπ 8, Ψυχογυιός 2, Αγορόπουλος 12, Τσιούτσιας 2, Λιακόπουλος 1, Παπαντωνάκος 11 (3).

Σε άλλο παιχνίδι του 2ου ομίλου η ΜΕΝ Ιλίου ηττήθηκε εκτός έδρας από την Ολυμπιάδα Παπάγου με 48-91.

Διαιτητές: Κούλης, Ρασούλη

Δεκάλεπτα: 31-14, 49-30, 79-36, 91-48

Ολυμπιάδα (Μελισσάρης, Παπαδόπουλος): Κοκοτσάκης, Δημητρόπουλος 6 (2), Καμηλιέρης 8, Πολυμενάκος 19, Δαβουλάρης 8 (1), Λάζος 11 (2), Κανελλόπουλος 4, Γεωργιόπουλος 8, Παπαδόπουλος 6, Μαρίνος 6 (2), Καρατζάνος 2, Πάνου 13 (2)

Μεν Ιλίου (Κοντομηνάς): Κεφαλας 6 (1), Γεωργακόπουλος, Ψιλόπουλος 4, Λαϊνάς 5 (1), Μητρέλος 10, Κατσαμπάνης 7, Καραμπεσίνης, Ντάσης 16.