Home Σπορ ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡ. : ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΣΕΡΙ, 69-80 ΑΠΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟ
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡ. : ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΣΕΡΙ, 69-80 ΑΠΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟ

0
0

Με 69-80 ηττήθηκε η Ίριδα Πετρούπολης από το Νικηφόρο, και δεν κατάφερε να συνεχίσει το  εντός έδρας σερί των τεσσάρων νικών  της.

Την ήττα με 69-80 γνώρισε εντός έδρας η Ίριδα Πετρούπολης από το Νικηφόρο. Η ομάδα της Αγίας Βαρβάρας εκμεταλλεύτηκε το κακό ξεκίνημα των γηπεδούχων και προηγήθηκε  στο σκορ φτιάχνοντας μία διψήφια διαφορά που διατήρησε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ίριδα μείωσε στο καλάθι 53 -55 αλλά ο Νικηφόρος είχε πάλι απάντηση και άνοιξε τη διαφορά στο +7 (53-60).

Οι παίκτες του Σταματόπουλου μείωσαν στα τελευταία 4 λεπτά σε 63 -66 άλλα δεν εκμεταλλεύθηκε φάουλ και τεχνική ποινή για να ισοφαρίσει. Στο τελευταίο δίλεπτο ο Νικηφόρος πήρε εκ νέου διαφορά και πήρε τη νίκη.

Η Ίριδα μετά από 11 αγώνες βρίσκεται στην 9η θέση με 16 βαθμούς (5-6, 720-717), ενώ ο Νικηφόρος με 17 βαθμούς (6-5, 725-686) βρίσκεται στην 7η θέση.

Δεκάλεπτα: 14-23,21-23,23-16,11-18.

Ίριδα Πετρούπολης (Σταματόπουλος): Πουρναράς 7(2), Σταθάκης, Αντωνοπουλος 9(2), Δάφνης 8(2), Βασιλείου 11, Κακουριώτης 17(2), Νταγκίνης 2, Τραχίλης, Μητρόπουλος 4, Τζαβέλλας 3(1), Μηλιόπουλος 8.

Νικηφόρος (Γρυλλιωνάκης): Γασπαράτος 15, Δημόπουλος 12, Τέκος 15(1), Πατρίκος 13, Κατρίτσης 15, Οικονόμου 10(2).

Στους άλλους αγώνες του ομίλου η Ολυμπιάδα με τον Κωνσταντώνη για πρώτη φορά στον πάγκο της δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα με 55-58 εκτός έδρας από τον Χαραυγιακό.

Η Ολυμπιάδα με 14 βαθμούς (3-8, 613-692) βρίσκεται στην 12η θέση της βαθμολογίας.

Διαιτητές: Φασόλης, Ρόμπου

Δεκάλεπτα: 18-12, 28-31, 46-42, 58-55

Χαραυγιακός ( Κωστελέτος, Δημογιαννοπούλου): Κώνστας 7 (1), Γκινάι, Κωστελέτος Ι. 11, Ρεμούνδος, Κωστελέτος Γ. 4, Μουσέτης 4 (1), Κουτρουμπιλας, Θεοφανάκης 2, Δράκο 3 (1), Κώης 19 (3), Αντωνόπουλος 8

Ολυμπιάδα (Κωνσταντώνης, Καραθανασόπουλος): Χατζηγιαννάκης 7, Σιδέρης 8, Τσάκο 8 (1), Ζάρρας 6 (1), Μπατιστάκης 4, Σταυρόπουλος, Μπουφίδης, Παπασπυρόπουλος 2, Φαρούπος 8 (2), Μαργώνης 12

Οι Νέοι Παλατιανής σημείωσαν την 6η νίκη τους στο πρωτάθλημα με 67-64  επί του Τυφώνα και πλέον βρίσκεται στην 8η θέση με 17 βαθμούς όσους έχουν Κούρος, Ιωνικός ΑΣ, και Νικηφόρος.

Διαιτητές: Χρηστίδης, Λυμπέρης

Δεκάλεπτα: 14-26, 39-35, 49-51, 67-64

Παλατιανή (Μπαρδας, Μεσσας): Μπέκιος 11, Νινος 3 (1), Σκαλωμένος 17 (2), Καρυάτης 3, Παπαγγελάκης 11 (1), Στυλλος, Βασιλόπουλος 2, Λαμπίρης 6 (2), Κατριβάνος 8, Τούντας 6 (2)

Τυφώνας (Γεωργογάλας, Χανιώτης): Πολυμέρου 6 (1), Δημολίκας 10 (2), Καρτέρης 23 (5), Λαμπρόπουλος 2, Ζαπάντης, Μπιτσικας 9 (1), Λυμπέρης, Γεωργίου, Καρτάνος 14, Κολοκυθας, Δρες